Groepsreis Elzas Vogezen

Cols en savoir vivre

5 dagen bochten, ballons en gezelligheid

Stap op de motor en ontdek samen met ons de verrassend mooie Elzas en Vogezen. Dit groene berggebied in het noordoosten van Frankrijk is een waar paradijs voor liefhebbers van bochtige wegen, mooie vergezichten en karakteristieke bergpassen. Vanuit ons comfortabele basishotel verkennen we iedere dag een ander deel van deze veelzijdige regio.

We rijden over de beroemde Route des Crêtes, beklimmen de Grand Ballon en Ballon d’Alsace en zoeken ook de minder bekende stuurwegen en cols op. Onderweg is er volop ruimte om te genieten van de Franse dorpjes, natuur en natuurlijk een goede kop koffie of een heerlijke lunch.

Deze groepsreis combineert alles wat een geslaagde motorvakantie nodig heeft: prachtige routes, uitdagend stuurwerk, gezellige avonden en het gemak van reizen met een ervaren THAT-tourguide. Je hoeft alleen maar op te stappen en te genieten!

Tourinfo

  • Tourdatum: 30/06/2027 t/m 04/07/2027
  • Groepsgrootte: klein gezelschap met doorgaans 8-12 motoren.
  • Afstand Utrecht – Orbey: 600 km | Brussel – Orbey: 460 km
  • Dagetappes: 220 – 450 km met deels keuze uit korte en lange routevarianten

Inclusief

  • 4 Overnachtingen op basis van ontbijt & diner
  • Welcome drink bij aanvang van de reis
  • Nederlandse tourguide
  • Pechservice
  • GPS-tracks, waypoints en het tourboek met alle ins and outs over jouw reis
  • Toeristische aanrijroute vanuit Nederland

Highlights

  • Route des Crêtes | Grand Ballon | Ballon d’Alsace
  • Lac de Gérardmer | Haute Koeningsbourg
  • Kayserberg | Riquewihr | Ribeauvillé

 

Sterreis

Je verblijft de hele reis in één basishotel en maakt van hieruit de dagtochten

Tourtype

Je stuurt over geasfalteerde wegen. De routes zijn goed gevuld met bochtencombinaties en haarspeldbochten. In de bergen worden de nodige bergpassen gereden. Sporadisch kunnen korte gedeeltes eenvoudig onverhard zijn, die ook met een toermotor goed te doen zijn. Afhankelijk van je rijstijl bedraagt de gemiddelde reistijd incl. tanken, koffiestop in de ochtend, lunchstop en koffiestop in de namiddag 7-9 uur.

Veelgestelde vragen

De groepsreis Elzas en Vogezen kost vanaf € 745 per persoon. Inbegrepen zijn vier overnachtingen met ontbijt en diner, een welkomstdrankje, een Nederlandse tourguide, pechservice, GPS-tracks, waypoints, een tourboek en een toeristische aanrijroute vanuit Nederland.

De groepsreis Elzas en Vogezen duurt vijf dagen en omvat vier overnachtingen. Op dag één reis je naar het basishotel in Orbey, waar je de tourguide ontmoet. Op dag vijf keer je vanuit Orbey terug. De actuele vertrekdata vind je in de tourkalender of bij de boekingsknop op deze pagina.

Je reist met een klein gezelschap van doorgaans 8 tot 12 motoren. Dat is het aantal motoren dat de pagina noemt, niet een bevestigd aantal deelnemers. De reis is inclusief een Nederlandse tourguide. Op de eerste reisdag ontmoet je de tourguide bij het basishotel in Orbey, waar je tijdens de reis verblijft.

Volgens het dagprogramma rijd je op dag één 420 km en op dag vijf 465 km. Voor dag twee staan routes van 210 of 275 km vermeld, voor dag drie 245 of 290 km en voor dag vier 235 of 280 km. Op de drie tourdagen zijn dus verschillende routeafstanden opgenomen.

Je rijdt over geasfalteerde wegen met bochtencombinaties, haarspeldbochten en bergpassen. Sporadisch kunnen korte stukken eenvoudig onverhard voorkomen, volgens de pagina ook geschikt voor een toermotor. De gemiddelde reistijd is afhankelijk van je rijstijl 7 tot 9 uur, inclusief tanken en koffie- en lunchstops. Een minimaal vereist ervaringsniveau wordt niet genoemd.

Je verblijft vier nachten bij een driesterrenhotel in Orbey, met ontbijt en diner. Afhankelijk van de beschikbaarheid slaap je in het hotel of in het motelgedeelte achter het oorspronkelijke gebouw. Het hotel heeft een eigen parkeerplaats, een binnenzwembad, jacuzzi, sauna, solarium en gratis wifi. Vanuit deze vaste verblijfplaats maak je de dagtochten.

Dagprogramma

Dag 1 (Zuid-Limburg - Orbey 420 km)

Heenreis naar het basishotel in Orbey. Hier tref je jouw tourguide. Je ontvangt o.a. een toeristische route, die in Zuid-Limburg start en via een mix van vlotte doorgaande wegen en kleinere binnenwegen naar het basishotel voert. Optioneel boeken we voor jou een stopover in Zuid-Limburg.

Haarspeldbochten op de Ballon d'Alsace tijdens de groepsreis Elzas Vogezen

Dag 2 (tourdag 210/275 km)

We verkennen het Parc Régional des Ballons des Vosges, een regionaal natuurpark in het zuidelijke deel van de Vogezen, met keuze uit een korte of lange route.

Dag 3 (tourdag 245/290 km)

De beroemde Grand Ballon, Ballon d’Alsace en Route des Crêtes, staan centraal tijdens deze onvergetelijke dagtocht.

Kleine groep motorrijders van THAT Motorreizen onderweg in de Vogezen

Dag 4 (tourdag 235/280 km)

Na het ontbijt ga je vandaag op pad naar de prachtige, maar minder bekende Col de Hahnenbrunnen. Je hebt keuze uit een korte of lange route.

Dag 5 (Orbey - Vaals 465 km)

Vandaag neem je afscheid van deze historisch bewogen regio en van elkaar. We rijden via een vlotte route via Duitsland en België naar Zuid-Limburg.

Accommodaties

Het hotel*** ligt in het dromerige Vogezendorpje Orbey en is voorzien van een motelgedeelte achter het oorspronkelijke gebouw. Afhankelijk van de beschikbaarheid, overnacht je in het hotel of motelgedeelte. Het hotel bezit een eigen parkeerplaats. Binnenzwembad, jacuzzi, sauna en solarium, gratis WIFI.

Motorvriendelijk hotel in Orbey tijdens de groepsreis Elzas Vogezen
Motorvriendelijk hotel in Orbey tijdens de groepsreis Elzas Vogezen
Motorvriendelijk hotel in Orbey tijdens de groepsreis Elzas Vogezen
Motorvriendelijk hotel in Orbey tijdens de groepsreis Elzas Vogezen

Klantenervaringen

Review achterlaten

Er zijn nog geen reviews achtergelaten voor deze reis.

Secret Link