Motorreis Wallis Ticino Glarner Alpen

De Alpen op hun allermooist

7 of 8 dagen Zwitserse precisie

Deze tour is een klasse apart. Nergens in de centrale en oostelijke Alpen zijn de bergen en bergpassen zo indrukwekkend als in het Oberwallis. Beroemde passen zoals de Gotthardpas, Nufenenpas en Sustenpas klinken bij iedereen die het gebied kent als muziek in de oren. Maar naast deze iconen ontdek je tijdens deze reis ook de rustige, verlaten bergweggetjes die THAT Motortours heeft weten te vinden. Zo leiden de bijzondere routes je naar authentieke bergdorpjes, verborgen in de ongerepte natuur, waar de tijd lijkt stil te staan.

De route voert je ook langs de schitterende Grimselpas en de onmiskenbare Furkapas, met panoramische uitzichten op de gletsjers van Steingletscher en het Lago Maggiore. Verder rijd je door de idyllische Val Cannobina, een afgelegen vallei die je meeneemt naar het hart van de Zwitserse natuur. Ook de vele andere bergpassen, vaak onbekend maar minstens zo indrukwekkend, maken deze reis tot een ware motorbelevenis. Van steile beklimmingen tot adembenemende afdalingen, elke rit biedt nieuwe uitdagingen en fantastische uitzichten.

Boek deze reis en laat de hectiek van het dagelijks leven even achter je. Zwitserland wacht met open armen op je.

Tourinfo

  • Beste reisperiode: juni t/m midden september
  • Afstand Utrecht – Obergoms: 900 km | Brussel – Obergoms: 760 km 
  • Dagetappes: 200 – 340 km met deels keuze uit korte en lange routevarianten

Inclusief

  • 6 of 7 overnachtingen op basis van ontbijt & diner
  • GPS-tracks, waypoints en het tourboek met alle ins and outs over jouw reis
  • Toeristische aanrijroute vanuit Nederland

Highlights

  • Steingletscher | Val Cannobina
  • Lago Maggiore | Grimselpas
  • Sustenpas | Nufenenpas
  • Furkapas | Vele andere bergpassen!

 

Sterreis

Je verblijft de hele reis in één basishotel en maakt van hieruit de dagtochten

Tourtype

Je stuurt over geasfalteerde wegen. De routes zijn goed gevuld met bochtencombinaties en haarspeldbochten. In de bergen worden de nodige bergpassen gereden. Sporadisch kunnen korte gedeeltes eenvoudig onverhard zijn, die ook met een toermotor goed te doen zijn. Hiervoor is meestal een geasfalteerd alternatief voorhanden. Voldoende rijervaring én beheersing van jouw motor is een absolute voorwaarde. Tourdagen van 7-10 uur.

Dagprogramma

Dag 1 (Utrecht - Obergoms 900 km)

Vandaag arriveer je in Obergoms, waar je de komende week in een historisch hotel zult overnachten. Je ontvangt vooraf een toeristische aanrijroute.

Dag 2 (tourdag 265 km)

Het hotel ligt aan het begin van het Rhônedal. Vandaag ontdek je de schitterende zijdalen van deze regio, bekend om zijn spectaculaire uitzichten. Check maar eens de Moosalp...

Dag 3 (tourdag 255 km)

Vandaag verken je iconische passen zoals de Nufenen, Susten en Grimselpas, met als highlights een aantal doodlopende zijdalen en knusse berghutten voor een welverdiende pauze.

Dag 4 (tourdag 250 km)

Vandaag ga je noordwaarts, via de Grimselpass naar het gebied rondom de Glaubenbüelenpas. Deze smalle, maar goed geasfalteerde weg heeft een maximale stijging van 12%.

Dag 5 (tourdag 335 km of 355 km)

Vandaag ontdek je Bella Italia bij het Lago Maggiore, waar je de Italiaanse flair en levensstijl ervaart. Deze dag vervalt bij de 7-daagse variant.

Dag 6 (tourdag 325 km)

Deze tourdag voert je door het land van Wilhelm Tell, de legendarische vrijheidsstrijder. Onderweg ontdek je onder andere het prachtige Muotatal en de indrukwekkende Klausenpas.

Dag 7 (tourdag 340/455 km)

Je trekt naar Graubünden voor een indrukwekkende dag. De route is pittig, dus vroeg ontbijten en weinig pauzeren loont. Deze route vervalt bij de 7-daagse variant.

Dag 8 (Obergoms - Utrecht 900 km)

Na een weekje bergpassen rijden en genoten te hebben van de Zwitserse gastvrijheid, is het tijd om met mooie herinneringen terug naar huis te reizen.

Accommodaties

Historisch hotel*** gelegen in Münster (Oberwallis), dat stamt uit 1620, met gezellige en familiäre ambiance, waar ook Wolfgang von Goethe en tal van andere beroemdheden ooit te gast waren. Houd je van oorspronkelijkheid, goed eten en een met veel liefde voor en door motorrijders gerund hotel, dan is Croix d'Or et Poste jouw hotel. Historisch ingerichte kamers met een eenvoudige badkamer met douche/bad en toilet, tv, radio föhn, minibar en telefoon. Parkeerplaats voor de motoren.

Klantenervaringen

Review achterlaten

Er zijn nog geen reviews achtergelaten voor deze reis.

Vanaf

€ 1.175,- € 995,- p.p