Motorreis Zwarte Woud

Van Teufelsgrund naar Hexenloch

5 of 6 dagen het beste van Schwarzwald

Het Zwarte Woud is al jarenlang een geliefd gebied voor motorrijders, dus het is geen gemakkelijke opgave om verborgen stuurweggetjes te vinden. Toch durven we te zeggen dat het ons wel is gelukt! We vermijden de toeristische drukte en concentreren ons op het echte stuurplezier. Geniet van rustige, bochtige wegen die je naar verborgen pareltjes brengen, zoals het pittoreske Freiamt en de charmante Stollenbacher Hof, waar de tijd lijkt stil te staan.

Naast het heerlijke sturen over deze prachtige wegen, kom je onderweg langs verborgen watervalletjes, adem je de frisse berglucht in en proef je de authentieke regionale keuken. En natuurlijk, zoals het hoort in het Zwarte Woud, mag een stuk Schwarzwälder Kirsch niet ontbreken!

Voor de echte avonturiers is er het onvergetelijke panorama van het Zwarte Woud, met zicht op de Zwitserse Alpen. Bij helder weer kun je zelfs de imposante Eiger Nordwand en Jungfrau op 150 km afstand zien liggen. Vergeet niet de indrukwekkende Rijnvallen bij Schaffhausen/Neuhausen te bezoeken: een van de mooiste watervallen van Europa!

Als je het allerbeste van het Zwarte Woud en de omliggende regio wilt ervaren, boek dan deze onvergetelijke motorreis!

Tourinfo

  • Beste reisperiode: april t/m september
  • Afstand Utrecht – Titisee Neustadt: 690 km | Brussel – Titisee Neustadt: 550 km
  • Dagetappes: 220 – 280 km met deels keuze uit korte en lange routevarianten

Inclusief

  • 4 of 5 overnachtingen op basis van ontbijt & diner
  • GPS-tracks, waypoints en het tourboek met alle ins and outs over jouw reis
  • Toeristische aanrijroute vanuit Nederland

Highlights

  • Freiamt
  • Stollenbacher Hof
  • Rijnvallen Schaffhausen/Neuhausen

 

Sterreis

Je verblijft de hele reis in één basishotel en maakt van hieruit de dagtochten

Tourtype

Je stuurt over geasfalteerde wegen. De routes zijn goed gevuld met bochtencombinaties en haarspeldbochten. In de bergen worden de nodige bergpassen gereden. Sporadisch kunnen korte gedeeltes eenvoudig onverhard zijn, die ook met een toermotor goed te doen zijn. Hiervoor is meestal een geasfalteerd alternatief voorhanden. Voldoende rijervaring én beheersing van jouw motor is een absolute voorwaarde. Tourdagen van 7-10 uur.

Dagprogramma

Dag 1 (560 km)

Je kiest vandaag tussen twee routes: volledig binnendoor of deels snelweg en deels toeristisch, met 200 km prachtige wegen vanaf Karlsruhe naar het hotel bij Titisee-Neustadt.

Dag 2 (255 km)

Na een stevig ontbijt verken je met je motor het prachtige Freiamt bij de Kandelberg. Stille singletracks met schitterende uitzichten over het Rijndal kenmerken deze dagtour.

Dag 3 (210/265 km)

Dit is motorrijden in optima forma: eindeloze bochten van hairpins tot technisch stuurwerk. Bij helder weer zie je zelfs de toppen van Jungrau en Eiger schitteren in het zonlicht.

Dag 4 (240/280 km)

Vandaag bezoek je de Rijnvallen bij Schaffhausen en rijd je door Zwitserse wijnvelden. En geen zorgen: er is volop stuurwerk met 4.100 hoogtemeters om van te genieten.

Dag 5 (205 km)

Een relaxte dag langs highlights als de Triberger Watervallen en ’s werelds grootste koekoeksklok, met opnieuw bochten in overvloed. Deze dag vervalt bij de 5-daagse variant.

Dag 6 (570 km)

Tot vandaag heb je (gelukkig) nog geen meter over de B500 gereden... Je neemt afscheid van deze mooie regio via een prachtige route tot in Baden-Baden. Vanaf hier neem je de snelweg naar huis.

Accommodaties

Landschappelijk mooi , rustig gelegene typische Schwarzwaldgasthof**, waar de eigenaren zelf ook heel graag met de motor op pad gaan... Ruime kamers met douch/bad, toilet, tv. WIFI, garage en parkeerplaats. Kamer met balkon en zonder balkon (zie prijslijst).

Uitzicht vanaf het hotelterras

Klantenervaringen

Review achterlaten

Er zijn nog geen reviews achtergelaten voor deze reis.